Tebessüm Derneği 2024 kurbanlık hisse fiyatı belli oldu

13 yıldır şeffaf ve güvenilir bir şekilde kurban organizasyonu yapan Tebessüm Derneği, bu yıl Çad, Nijer, Tanzanya, Mozambik, Togo, Benin, Mali, Uganda, Somali ve Türkiye’de kurban kesimleri yapacaktır.

Kurban bağışlarının www.tebessum.org.tr sitesinden online olarak yapılabileceği gibi, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, dernek merkezinden ya da 0216 443 4331 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak da yapılabileceği belirtildi.

TEBESSÜM DERNEĞİ KURBAN ORGANİZASYONUNU NASIL YAPIYOR?

Tebessüm Derneği 13 yıldır yurt içinde ve yurt dışında kurban organizasyonu yapmaktadır. Bu yıl da 10 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirecek olan dernek, yurt içinde ve yurt dışındaki görevlileri tarafından Kurban Bayramı öncesinde İslami usullere uygun olarak kurbanlık seçimlerini gerçekleştirerek alımlarını yapmaktadır. Kurban bağışını gerçekleştiren bağışçılar dernek genel merkezindeki ekipler tarafından aranarak hissedar bilgileri, hangi ülkede kurban kestirmek istedikleri ve vekaletleri alınarak sisteme işlenmektedir. Bayram namazının ardından kurban kesimleri video çekimleri eşliğinde başlamaktadır. Bayramın 3. gününe kadar kesimler devam etmektedir. Kesilen kurbanların bilgileri dernek merkezine aktarılarak kesildiğine dair kısa mesaj bayram içerisinde gönderilmektedir. Kurban kesim videosu Kurban Bayramı’ndan hemen sonra SMS veya WhatsApp aracılığı ile gönderilmektedir.

Tebessüm Derneği bayramın 1. günü saat 17:00’a kadar kurban bağışı almaktadır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir