Ralf Rangnick: Yüreğimizi sahaya koymamız gerekecek

AA

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turu maçında yarın Türkiye ile karşılaşacak Avusturya’nın teknik direktörü Ralf Rangnick, Türkiye’yi 6-1 mağlup ettikleri hazırlık maçının yarın oynanacak karşılaşma üzerinde bir etkisi olmayacağını söyledi.

Ralf Rangnick, karşılaşmanın oynanacağı Leipzig Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına milli futbolcular Christoph Baumgartner ve Nicolas Seiwald ile katıldı.

“Leipzig taraftarı da yarın stadyumda olacaktır”

Teknik direktörlük ve sportif direktörlük yaptığı Leipzig’de Avusturya’nın başında sahaya çıkacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Rangnick, şu ifadeleri kullandı:

Grup aşamasında, son 16’ya kalıp Lepizig’de maç oynayacaksınız’ deselerdi ‘çok iyimsersiniz’ derdim. Buraya gelmiş olmamız harika, yine de bu stadyumda maç oynamamız bir şans eseri değil diye düşünüyorum. Avusturya taraftarı da Leipzig taraftarı da yarın stadyumda olacaktır.

“Hazırlık aşaması bizim için çok önemli bir süreç değildi”

Alman teknik adam, “Türkiye’yi hazırlık maçında 6-1 mağlup ettiniz. Rakibinizin zayıf ve güçlü yönleri size göre neler?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Hazırlık aşaması bizim için çok önemli bir süreç değildi, o maçın yarınki maç üzerinde bir etkisi olmayacaktır. Türk takımının çok güçlü olduğunu biliyoruz ama bu maç için iyi çözümler bulmaya çalışıyoruz. Hazırlık maçını kazandık diye yarına dair bir çıkarım yapmak mümkün değil. Yarınki maç tamamen başka bir görüntü arz edebilir. Yarın bir avantaj sahibi olduğumuzu düşünmüyoruz. Yapmamız gereken hazırlanmak, Türkiye’nin bizden beklediği oyunla ilgili hazırlık yapmalıyız. Kendi futbolumuzu oynayacağız. Avrupa Şampiyonası’nda gördüğümüz bir durum var; birçok takım, bireysel oyunculara dayalı, birebire dayalı oyun oynuyor. Bazıları da topa odaklı ve maçın ilk evrelerinde atak yapmaya dayalı oyun oynuyorlar. Yarın neticeyi sahada göreceğiz. Maçın hazırlık aşamasını geride bıraktık, şu an olay maçı kazanmak. Buna odaklanmamız gerek. İyi performans sergileyelim ki bir sonraki tura kalalım.

“Yüreğimizi sahaya koymamız gerekecek”

Rangnick, Türkiye’nin Çekya maçında çok fazla kart gösterilmesinin hatırlatılması üzerine, şu şekilde konuştu:

Açıkçası çok da bilemiyorum, tabii ki maçı izledik. Çekya bence iyi iş çıkardı, uzun süre maçı iyi götürdüler. Fiziksel olarak çekişmeli bir maç oldu. Maçın başında gelen sarı kartlar ve kırmızı kart işin gidişatını değiştirdi. Dönüm noktası oldu. Kart olmasa farklı mı olurdu bilemeyiz ama Türkiye takım olarak duygusal bir takım, duyguların yoğun yaşandığı bir takım. Oyuncularımızın enerjisinin sahaya yansıması gerekecek. Yüreğimizi sahaya koymamız gerekecek.

“Varımızı yoğumuzu sahaya dökeceğiz”

“Takımımla beraber bu şampiyonada özel duygular yaşıyoruz”

Rangnick, Türkiye karşısında Avrupa basınında favori gösterilmeleri hakkında, şu şekilde konuştu:

Avusturya son 35 yılda hazırlık maçı olmayan maçlarda Türkiye’yi yenemedi. Dolayısıyla gazetelerin yazabileceği çok şey var. Okuması heyecanlı olabilir ama maçın sonucunu etkilemez. Herşey yarın belli olacak. Yarınki maç için farklı bir durum yok. Takımımla beraber bu şampiyonada özel duygular yaşıyoruz. Berlin’deki coşku saha kenarında devam etsek 2-3 saat de sürebilirdi. Taraftarın takımla bir araya gelip ‘Ben Avusturyalıyım’ şarkısını söylediğini gördüğünüzde tüyleriniz diken diken oluyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir